Malzemeler

HAMUR
3 adet yumurta
1/2 çay kaşığı tuz
100 gr tereyağ
250 ml su 
1 su bardağı un
2 tatlı kaşığı toz şeker
KREMA
1 adet yumurta
3 çorba kaşığı un
1/2 lt süt
50 gr tereyağ
2 çay kaşığı vanilya
1 adet limon kabuğu rendesi
1 su bardağından iki parmak daha az toz şeker
4-5 çorba kaşığı kırık antep fıstığı
ÇİKOLATA SOS
200 gr bitter çikolata
100 gr şekersiz krema
2 çay kaşığı vanilya

Tarifler

1-KREMA: Çelik bir tencereye yumurta, şeker, un ve limon kabuğu rendesini koyun. Sütü yavaş yavaş 3-4 aşamada ilave edin ve karıştırarak pişirin.
2-Katılaşmaya başlayınca ocağın altını kapatın. Biraz ılıyınca tereyağı ve vanilyayı ilave edin. İçine kırık antep fıstığı koyun ve karıştırın. Soğumaya bırakın.
3-HAMUR: Çelik bir tencereye su, yağ, şeker ve tuzu koyun ve karıştırın. Elenmiş unun hepsini ilave edin, karıştırarak pişirin. Tencereye yapışmıyacak kıvama geldiğinde ocağı kapatın. Ilımaya bırakın. 
4-Ilık karışıma yumurtaları teker teker ilave edin ve karıştırın. Fırını 180 derecede ısıtın. Fırın tepsisine pişirme kağıdı koyun. Karışımı krema poşetine koyun, ucuna aparat takın. Fırın tepsisine ceviz büyüklüğünde hamuru 3 cm aralıklarla sıkın.
5-25-30 dakika pişirin. Fırın kapağını açmadan soğumaya bırakın. Fırın kapağını açarsanız çöker. İçlerine krema pompasıyla krema koyun ya da ortadan ikiye kesin, kremayı koyun.
6-ÇİKOLATA SOS: Şekersiz kremayı ısıtın, kaynama noktasına geldiğinde ocağın altını kapatın. Üzerine parçalanmış bitter çikolatayı koyun. Arzuya göre eritilmiş bitter çikolata içine vanilya tozu koyabilirsiniz. Soğumaya bırakın. Üzerine yaptığımız çikolata sos dökerek servis yapabilirsiniz.