Malzemeler

PANDİSPANYA
300 gr un veya
300 gr sade kek un
220 gr toz şeker
6 adet yumurta
1 çorba kaşığı limon suyu
2 çorba kaşığı portakal suyu
1 adet limon kabuğu rendesi
1 adet portakal kabuğu rendesi
2 çorba kaşığı kakao
KREMA
250 gr acıbadem kurabiye
200 gr bitter çikolata ( küvertür )
200 gr krema
50 gr süt
SÜSLEME
300 gr bitter çikolata ( küvertür )
200 gr krema
50 gr tereyağ ( isteğe bağlı )

Tarifler

1-PANDİSPANYA: Fırını 180 derecede ısıtın. 20 cm genişliğinde pasta kalıbının içine pişirme kağıdı serin ve yağlayın.
2-Yumurtaları ve şekeri 5-10 dakika hacimleşinceye kadar çırpın. Eritilmiş tereyağ, portakal suyu ve rendesi, limon suyu ve rendesini ilave edin. Elenmiş sade kek un ve kakaoyu koyun ve 2 dakika daha çırpın.
3-Karışımı pasta kalıbına koyun. 35-40 dakika pişirin. Tel ızgaranın üzerinde soğumaya bırakın. Pandispanyanızı bir gün önceden yapmanızı öneririm.
4-Pandispanyayı yatay olarak uzun ekmek bıçağı ile veya tel pasta kesiciyle 2 eşit parçaya kesin. Ben 2 adet pandispanya yaptım. Yani dilimlenmiş 4 kat pandispanya kullandım.
5-KREMA: Sütü fırça yardımıyla pandispanyaların üzerine sürün. Eritilmiş bitter çikolatayı, krema ile karıştırın. Dilimlenmiş pandispanya aralarına eşit olarak çikolatalı karışımı ve parçalanmış acıbadem kurabiyesini koyun.
6-SÜSLEME: Eritilmiş bitter çikolata, krema ve tereyağını karıştırın. Çikolatalı karışım ılıkken, pastanın üzerine ve kenarlarına sürün. Metal kaşık yardımıyla çikolatalı karışıma şekil verin. Çikolatalı karışımı kendi haline bırakın, doğal görünmesi için fazla dokunmayın.
7-Küvertür çikolata kullanmanızı öneririm. Maliyet açısından çok hesaplı olacaktır.