Malzemeler

PANDİSPANYA
300 gr buğday unu+2 çay kaşığı kabartma tozu
220 gr toz şeker
6 adet yumurta
50 gr tereyağ
2 çorba kaşığı şekersiz kakao
1 dal vanilya özü
KREMA
500 gr krema
50 gr pudra şekeri
100 gr damla çikolata
50 gr süt
SÜSLEME
350 gr Ganaj bitter çikolata (Ganache bitter çikolata )
 

Tarifler

1-PANDİSPANYA: Fırını 180 derecede ısıtın. 20 cm genişliğinde pasta kalıbının içine pişirme kağıdı koyun.
2-Yumurtaları ve şekeri 5-10 dakika hacimleşinceye kadar çırpın. Bir dal vanilyayı, bir bıçağın yardımıyla ortadan ikiye kesin. İçinde ki vanilya özünü bıçağın ters tarafıyla alın. Karışıma ilave edin. Eritilmiş tereyağını koyun. Mikserin ayarını düşürün. Elenmiş buğday unu, kabarma tozu ve şekersiz kakaoyu en az 2-3 aşamada koyun ve 2 dakika daha çırpın.
3-Karışımı pasta kalıbına koyun. 35-40 dakika pişirin. Tel ızgaranın üzerinde soğumaya bırakın. Pandispanyanızı bir gün önceden yapmanızı öneririm.
4-Pandispanyayı yatay olarak uzun ekmek bıçağı ile veya tel pasta kesiciyle 3 eşit parçaya kesin.
5-KREMA: Sütü fırça yardımıyla pandispanyaların üzerine sürün. Krema ve pudra şekerini katılaşıncaya kadar çırpın. Kremayı en az 1 saat buzdolabında dinlendirin. Dilimlenmiş pandispanyaların arasına, eşit miktarda kremayı sürün. Üzerine damla çikolataları koyun. Kalan krema karışımını çok az bir kalınlıkta pastanın üzerine ve kenarlarına koyun. Buzdolabına en az dinlenmesi için 1-2 saat koyun. Buzdolabından çıkarttıktan sonra kalan kremayı pastanın üzerine koyun. Kremayı koyarken, metal kaşık yardımıyla, gel git hareketleriyle doğal bir görüntü verin.
6-SÜSLEME: Ganaj bitter çikolatadan, yuvarlak metal kalıp yardımıyla küçük güller yapın. Pastanın etrafını ve ortasını güller ile süsleyin. Pastanın etrafını ganaj çikolata parçacıkları ile süsleyin.
7-Ganaj çikolatayı evde de benmari usulü eritilmiş bitter çikolata ile yapabilirsiniz. Ben hazır almanızı tavsiye ediyorum. Size gerek maliyet, gerekse zaman açısından tasarruf sağlıyacaktır.